SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Sevgi Evlerinden Çocukların Gözüyle Dünya

Sinop Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında “Sevgi Evlerinden Çocuk Gözüyle Dünya” konulu proje hazırladı.

Proje süresince, her hafta sonu, Sinop Sevgi Evlerindeki 7-12 yaş arası çocuklarla zaman geçiren Üniversitemiz öğrencileri, onların hayalindeki oyuncakların resmini yaptırıp, sonrasında bu oyuncakları tasarlayıp gerçeğe dönüştürdüler. Çocuklardan, “barış”, “çocuk hakları” gibi konularda fikirlerini alan öğrencilerimiz, bu konularda da onlarla çeşitli etkinlikler yaptılar.

Daha sonra proje kapsamında Sevgi Evlerindeki kardeşlerini Eğitim Fakültemizde ağırlayan öğrencilerimiz, önce konferans salonunda onlara “Çocuk Hakları” konulu kısa ve eğlenceli bir animasyon filmi gösterimi yaptılar. Sonrasında Fakülte bahçesinde onlar için hazırlanan parkurda ip atlama, kedi merdiveni, slalom çubukları, küçük kutular ve ip engeli gibi etkinlikler düzenleyerek birlikte oyunlar oynadılar.

Etkinlik sonunda çocukların oluşturduğu 30 parçalı Çocuk Hakları Puzzle’ı öğretmenlerine teslim edilerek onlara hediye edildi. Üniversitemiz öğrencilerinin son sürpriz ise, Sevgi Evlerindeki kardeşlerinin resimlendirdiği “hayallerindeki oyuncakların” 3 boyutlu olarak hazırlanmış örneklerinin hediye edilmesi oldu. 


Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016