SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Gelecek Nesillere “Asım’ın Nesli” Anlatıldı

Üniversitemiz tarafından Sinop MÜSİAD Toplantı Salonu'nda her Pazar günü gerçekleştirilen “Mesnevi ve Safahat Okumaları”nda bu hafta, Boyabat Meslek Yüksekokulu Türk Dili ve Edebiyatı Okutmanı Asiye SEZGİN, "Asım'ın Nesli”  konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

Programa, Üniversitemiz Rektör Danışmanı Sevim ŞERMET, Boyabat Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih AMAN, Türk Dili Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Songül ÇEK, Sinop Ensar Vakfı Temsilcisi Muhammet BAŞOĞLU, Akademik ve İdari Personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Boyabat Meslek Yüksekokulu Türk Dili ve Edebiyatı Okutmanı Asiye SEZGİN, Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u ve “Asım’ın Nesli” konularını ele aldığı söyleşide; “Mehmet Akif ERSOY, dürüst kişiliği, ahlakı, karakteri, İslamî duyarlılığı, millî değerlere bağlılığı ile ön plana çıkmış bir kişiliktir. Onu istiklal savaşımızın hemen her safhasında halkı bilinçlendirmek için kürsüde vaaz eder bir halde bulmaktayız. "Doğduğumdan beridir aşığım istiklale, bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale" derken Türk milletinin tam bağımsız olmadan yaşayamayacağını açıkça vurgulamaktadır. İşte bu noktada onun Müslüman Türk gencinin nasıl olması gerektiği üzerinde durduğunu görmekteyiz. Burada o, ideal bir gençlik arzulamakta ve bu gençliği "Asım'ın Nesli" diye adlandırmaktadır” dedi. 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016