SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Gerze Meslek Yüksekokulu’nda "Turizm ve Sürdürülebilir Çevre İlişkisi" Konulu Panel Düzenlendi

15 – 22 Nisan Turizm Haftası kapsamında; Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle Sinop’un turizm potansiyelinin arttırılması ve geliştirilmesi amacıyla Gerze Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde "Turizm ve Sürdürülebilir Çevre İlişkisi" konulu panel düzenlendi.

Gerze Meslek Yüksekokulu Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele; Gerze Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih DENİZ, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Alpay TIRIL, Gerze MYO Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mehmet KESKİN ve Öğr. Gör. Funda İNCE, Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Cemalettin KAYA, Sinop Antik Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali YILMAZ, Kurum ve Daire Amirleri, Turizm Sektörü Temsilcileri, Üniversitemiz öğrencileri, Gerze Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile Gerze Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri katıldılar. 

Üniversitemiz tarafından hazırlanan ‘Sinop Tanıtım Filmi’nin gösterimiyle başlayan programın açış konuşmasını yapan Gerze Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, “Sinop’ta deniz ve kum turizminin yanı sıra; kültürel ve tarihi turizminde ön plana çıkartılması gerekiyor. Seyit Bilal ile Alâeddin Cami ile birçok tarihi öğeyi bünyesinde barındıran ilimiz, geliştirilen kültürel doku ile birlikte çok daha iyi bir noktaya gelecektir” dedi. 

Sinop Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih DENİZ'in moderatörlüğünde, toplumumuzda turizm konusunda farkındalığı artırmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen panelde; "Turizmin Kırsal Kalkınmada Rolü ve Önemi", "Konaklama İşletmelerinde Sürdürülebilir Turizm Kapsamında Çevre Yönetim Uygulamaları" ve "Sinop'un Kültürel Değerlerinin Sürdürülebilir Turizm Çerçevesinde Değerlendirilmesi" konuları ele alındı.

Panelde "Sürdürülebilir Turizm İlkeleri Çerçevesinde Sinop İli Doğa Turizmi Potansiyeli" üzerine bir sunum yapan, Yüksekokul Müdür Yardımcısı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, katılımcılara Sinop'un doğal güzelliklerden istifade edilerek geliştirilecek Turizm faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

Program, Panelistlere hediyelerin verilmesinin ardından, Gerze Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ikramlarla sona erdi.


Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016