SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Üniversitemizde, “Bir Dava Adamı Mehmet Akif ERSOY’u Anma Etkinliği” Düzenlendi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından “İstiklal Marşının Kabulü ve Bir Dava Adamı Mehmet Akif ERSOY’u Anma Etkinliği” düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe İl Emniyet Müdürü Yusuf BİNER, Rektör Yardımcımız ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet TABAK, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Savaş BAŞTÜRK ve Yrd. Doç. Dr. Vafa SAVAŞKAN, Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanı Yüksel SANDALCI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa ASLAN, Akademik-İdari personelimiz ve öğrencilerimiz katıldılar.

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin açış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet TABAK; “İstiklal Marşı başta olmak üzere eserleri ve şiirleriyle bizi biz yapan değerlerin tercümanı olan Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u, rahmet, şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Daha sonra “İstiklal Marşının Kabulü ve Bir Dava Adamı Mehmet Akif ERSOY” konulu konferans konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Vafa SAVAŞKAN, Mehmet Akif ERSOY’u şu ifadelerle anlattı, “Akif, eşi zor bulunur, yardımsever bir ahlak kahramanı, sözünün eri bir insan, hakikati ifade etmekten çekinmeyen dosdoğru bir vatanseverdi.”

Etkinlikte Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan tanıtım filmi, Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından seslendirilen şiir ve türküler büyük beğeni topladı.
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016