SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

“Anadolu Arkeolojisinde Kadın Arkeologların Rolü” Konferansı

Üniversitemiz Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Arkeoloji Öğrenci Kulübü tarafından “Anadolu Arkeolojisinde Kadın Arkeologların Rolü” konulu konferans programı düzenlendi. 

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Emel ÇANKAYA, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Dr. Öğr. Üyesi Hasan BARLAK, Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Öğr. Üyesi Fatma YÜCE, Akademik Personelimiz ve öğrencilerimiz katıldılar. 

Programda konuşan Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Gülseren KAN ŞAHİN, arkeoloji biliminin gelişimine katkı sağlayan kadın arkeologlar hakkında bilgiler verdi. 

Konuşmasında tarihten bugüne Anadolu’daki arkeoloji çalışmalarına katılan kadın arkeologlara da değinen Sayın Dr. Öğr. Üyesi Gülseren KAN ŞAHİN, kadın arkeologların ülkemizdeki tarihi gün yüzüne çıkarmada önemli bir görev üstlendiklerini belirtti.

Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016