SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Üniversitemizde Kaynaştırma Eğitimin Önemine Dikkat Çekildi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından Topluma Hizmet Dersi kapsamında, özel gereksinimli öğrencilerin genel eğitim sınıflarında, akranlarıyla bir arada eğitim görmelerini konu alan “Kaynaştırma Eğitimi” başlıklı panel düzenlendi. 

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Savaş BAŞTÜRK, Sinop İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Perihan ÖZPINAR, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Ergün KAYNAR, Üniversitemiz Akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak “Kaynaştırma Eğitiminde Farkındalık” konulu video gösterimi gerçekleştirildi. 

Ardından Panele konuşmacı olarak katılan Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber Öğretmeni Sayın Ayla KILIÇ, Sinop İlkevim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Usta Eğitici Sayın Elif DİNÇ, Uzman Öğretici Sayın Emel BAYDI, Özel öğrenci velilerinden Sayın Saniye SEMİZ ve Sayın Çiğdem GÜNGÖR; “kaynaştırma, aile ve uzmanlarla işbirliği, sınıflarda yapılabilecek uyarlama önerileri” gibi konularda bilgiler aktardılar. 

Ayrıca Panele katılan konuşmacılar, özel gereksinimli çocuklarda görülen davranış problemlerinin ortaya çıkış nedenleri ve sınıftaki öğretmenlerin bu durumlara karşı nasıl tepki vermeleri gerektiği konularında öneriler sundular. 

Program sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Savaş BAŞTÜRK, konuşmacılara günün anısına hediye takdim etti.

Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016