SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Sinop Antik Kenti ve Sualtı Dünyası Üniversitemizde Sergilendi

Üniversitemiz Sualtı Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Sinop Sualtı Arkeolojik Kültür Mirası” fotoğraf sergisi ve “Sinope Antik Kenti” karma resim sergisi açıldı. 

Fen Edebiyat Fakültesi’nde düzenlenen sergiye; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Savaş BAŞTÜRK, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir YÜKTAŞIR, Sağlık Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin ERDEM, Akademik-İdari Personelimiz ve öğrenciler katıldı. 

Programda ilk olarak Eğitim Fakültesi Öğrencisi İsmihan DANIŞMAZ tarafından Antik Çağ konulu şiir okundu. Daha sonra, “Sinop Sualtı Arkeolojik Kültür Mirası” fotoğraf sergisi ve “Sinope Antik Kenti” karma resim sergisinin açılış kurdelesini protokol üyeleri birlikte kesti. 

Sergiyi gezen katılımcılara, Sualtı Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Babür Mehmet KARASU ve Eğitim Fakültesi Öğr. Gör. K. Ceren DEMİRALP tarafından bilgiler verildi. 

Sualtı dünyasından öne çıkan fotoğraflar ve Sinop’un eski çağlardaki çizimlerinin de yer aldığı sergi, 22 Aralık 2017 Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016