SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Öğrencilerimizden Dünya Çevre Günü Etkinliği

Dünya Çevre Günü münasebetiyle Üniversitemiz Genç Tema Öğrenci Kulübü tarafından öğrencilerimize yönelik bilgilendirme standı açıldı. 

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi öğrenci kantini girişinde açılan stantta Genç Tema Öğrenci Kulübü Başkanı Muhammed Fatih ŞAHİN ve kulüp üyeleri, standı ziyarete gelen öğrencilere çevreyle ilgili bilgilendirmelerde bulunurken, günün anısına rozet ve bileklik hediye ettiler. 

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle vatandaşları çevre konuda daha duyarlı olmaya davet eden Üniversitemiz Genç Tema Öğrenci Kulübü Başkanı Muhammed Fatih ŞAHİN, “Doğanın korunmasını ve tahribatının engellenmesi zorunludur. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için kirlenmeleri mutlaka önlemek, yeşil alanları ve hayvanları koruyup çoğaltmak gerekir.” dedi. 

Balıkların, çevre kirlenmesinden en çok zarar gören canlılar olduğunu dile getiren Genç Tema Öğrenci Kulübü Başkanı Muhammed Fatih ŞAHİN, “İnsan için çok önemli bir besin olan balıkların özellikle kurşun ve cıva yüklü hale geldikleri gerçeği, balıkların önemli besin kaynağı olmaktan çıkıp tehlikeli gıdalar haline gelmesine yol açmaktadır. Ülkemiz balık üretiminin % 5-7’si Sinop’tan karşılanmakta buda su ürünleri üretimi içinde önemli bir ekonomik paya sahip olduğunu göstermektedir. Bir balıkçı şehri olan Sinop için balıkçılık çok önemlidir. Bu da çevre kirliliğinin Sinop için ne kadar büyük bir önem arz ettiğini ortaya koyar. Bu nedenle basta Sinop’ta kurulu balıkçı birlik ve kooperatiflerinin ve çevreci sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Sinop halkına da büyük bir görev düşmektedir. Bu sorunun çözümünde Sinop Üniversitesi Genç Tema Öğrenci kulübü olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu da belirtmek isteriz.” ifadelerini kullandı.  

Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016