SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Üniversitemiz, Sinoplu Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimizi Unutmadı

Kıbrıs Barış Harekâtının 42. Yıldönümü münasebetiyle, Sinop Valiliği, Üniversitemiz Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü ve Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen programlarla, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla canı pahası harekâta katılarak büyük kahramanlık örneği gösteren Sinoplu Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimiz unutulmadı.
 


 

Programlar kapsamında ilk olarak, Üniversitemiz Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü Akademik Danışmanı okutman Sabri BOZTEPE ve Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma, Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özgen öncülüğünde Sinoplu Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimiz, Vali Kemal CİRİT’i makamında ziyaret ettiler.
 


 

Daha sonra Kıbrıs Barış Harekâtına katılarak büyük kahramanlık örneği gösteren Sinoplu Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimiz şerefine bir yemek programı düzenlendi. 
 


 

Yemekte Üniversitemiz Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü Akademik Danışmanı okutman Sabri BOZTEPE tarafından Kıbrıs Barış Harekâtı ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda Kıbrıs Barış Harekâtının önemine değinen Okutman Sabri BOZTEPE, Kıbrıslı Türk vatandaşlarımız üzerinde kurulmaya çalışılan ambargonun Kıbrıs Barış Harekâtı ile kırıldığını ve Kıbrıs’ta destan yazıldığını ifade etti. Bugün bu salonda bulunan Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimizin yazılan bu destanda önemli bir rol oynadıklarını belirten Okutman Sabri BOZTEPE, “Sinop Üniversitesi Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü olarak Şehit yakınları ve Gazilerimizin her zaman yanında olacağız. Onların bu fedakâr mücadelesini asla unutmayacağız” dedi.
 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016