• Post category:Duyurular

Yatay geçiş başvuruları sonucunda Üniversitemiz programlarına yerleşen ve kayıt hakkı kazanan adayların kayıtlarının yüz yüze yapılacağı duyurulmuştu, ancak akademik takvimlerde yapılan değişiklikle derslerin başlama tarihi ileri tarihe ertelendiğinden, Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları adına Üniversitemize gelmeden kayıtlarını online (çevrimiçi) yapabilmelerine olanak sağlanmıştır.

Dileyen aday öğrenciler Yüz yüze kayıt hakkı kazandıkları Fakülte/Yüksekokullarda daha önce ilan edilen kayıt evrakları ile birlikte kayıt yaptırabilecekleri gibi, kayıt tarihleri olan 05-11 Eylül 2023 tarihleri arasında Üniversitemize gelme imkânı bulunmayan aday öğrenciler de başvuruda bulundukları adres üzerinden (https://obs.sinop.edu.tr/oibs/hoa_app/) Online (çevrimiçi) kayıt yaptırabileceklerdir.

Online kayıt işlemleri daha önce başvuru yaptığınız kullanıcı adı ve şifreleri kullanılarak https://obs.sinop.edu.tr/oibs/hoa_app/ adresinden yapılacaktır. Online (çevrimiçi) kayıt yaptıran Öğrenciler Kayıtta istenilen evrakları dersler başladığında kayıtlı olduğu Fakülte/Yüksekokulların Öğrenci işleri bürolarına teslim etmeleri gerekmektedir. Kayıt evraklarını teslim etmeyen ve evraklarında hata tespit edilen öğrencilerin kayıtları silinecektir.

Yatay geçiş başvuruları sonucu İkinci Öğretim Programlarına kayıt hakkı kazanan adayların Öğrenim ücretlerini ders kayıtlarından önce yatırmaları gerekmektedir. Üniversitemiz Katkı Payı/Öğrenim Ücreti tahsilatları için T.C. Ziraat Bankası ile anlaşılmış olup, ödemeler Üniversitemiz Akademik Takviminde belirtilen tarihler arasında Bankanın ATM, İnternet bankacılığı ve Cep Şube kanalları üzerinden öğrenci numarasının (Öğrenci numaranızı ve ödemeniz gereken harç miktarını buradan http://obs.sinop.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx öğrenebilirsiniz) sisteme girilmesi suretiyle yapılacaktır. İnternet bankacılığı ve Cep Şube kanalları ile gerçekleştirilecek ödemeler için Banka Şubeleri nezdinde bir vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir.