• Post category:Haberler

Sinop’ta 2023- 2024 Eğitim – Öğretim Yılı coşku ve heyecanla başladı.

Tören, Hükümet Konağı Meydanı’nda çelenk sunumuyla başladı. Törene Vali Dr. Mustafa Özarslan, Belediye Başkanı Barış Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Hatipoğlu, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz ve Sinop İl Protokolü katıldı.

Daha sonra program, Atatürk İlkokulu’nda devam etti. Vali Özarslan, burada yaptığı konuşmasında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller yetiştirmek için hep birlikte gayret göstermeliyiz. Kıymetli öğretmenlerimiz, sizden beklentimiz; her bir evladımızı geleceğe hazırlarken milli ve manevi değerlerine bağlı, yeniliklere açık, bilimi takip eden, merak duygusu yüksek, çok yönlü düşünebilen bireyler olabilmeleri için bilgi haznenizle onlara rehberlik etmenizdir” dedi.

Akabinde Törende İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız ve Atatürk İlkokulu Müdürü Dilek Ertuğral konuşma yaparak 2023- 2024 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilere ve eğitimcilere hayırlı olmasını dilediler.

İlkokul öğrencilerinin şiir ve folklor gösterileri, izleyenlerden büyük alkış aldı. Atatürk İlkokulu öğretmelerinin de “Öğretmen Marşı” okuduğu tören, izleyenlerin takdirini topladı.

Son olarak Vali Özarslan, Rektör Vekilimiz Yılmaz ve İl Protokolü sınıfları gezerek eğitim – öğretim hayatına yeni başlayan öğrencilerle ve öğretmenlere konuşup yeni dönem için başarılar dilediler.