Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Sinop’ta düzenlenen anma etkinliklerine katıldı.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Şehit aileleri ve Gaziler onuruna Öğretmenevinde akşam yemeği verildi.

Sinop Valimiz Sayın Erol KARAÖMEROĞLU ve eşi Sayın Filiz KARAÖMEROĞLU, yemek öncesi masaları gezerek tek tek  Şehit ve Gazi Aileleriyle sohbet etti. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi sırasında Şehit olan Sayın Ömer Can AÇIKGÖZ,  Ayancık İlçesi Büyükdüz Köyünde bulunan mezarının başında dualarla anıldı.

Sinop Merkez Alaaddin Camiinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü münasebetiyle  Mevlid-i Şerif programı düzenlendi. Program  Kuran-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimiz için okunan dualarla son buldu.

Düzenlenen programlara, Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU’nun  yanı sıra, 15 Temmuz Gazileri Sayın Zekeriya YAŞAR ve Sayın Müfit GEDİKOĞLU, 15 Temmuz Şehidi Ömer Can AÇIKGÖZ’ün Annesi Nebiye AÇIKGÖZ ve Babası Fahrettin AÇIKGÖZ, Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Duygu BAYAR ÖKSÜZ, Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Vali Yardımcıları Sayın Abdullah ŞAHİN ve Sayın Murat GİRGİN, İl Emniyet Müdürü Sayın Cahit ŞAHİN, İl Jandarma Komutanı J. Kd.  Albay Sayın Hakan BAŞAKCI, Kurum Müdürleri,  Sivil Toplum Kuruluşları, Şehit aileleri ve Gaziler katıldı.